MiniMini

Więcej o nas,
czyli zajęcia, żywienie, kadra, kamerki online…

Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów i mocnych stron.
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci
– on stara się zobaczyć ich dusze.
Nauczyciel to ktoś z wyjątkowym talentem
i zawsze z uśmiechem w zanadrzu.
To także ktoś, kto nie szczędzi czasu,
by wysłuchać obu stron, zawsze starając się być fair.
Nauczycielowi zależy na wszystkich:
każdemu okazuje szacunek i zrozumienie.
Nauczyciel to ktoś, kto za zasłoną wybuchu złości i buntu dostrzega
krzywdę i ból. Nauczyciel postrzega dziecko  jako całość, pomagając mu budować jego pewność siebie i podnosząc jego samoocenę. Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka, całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich

KREATYWNE ZAJĘCIA

W naszym żłobku przykładamy dużą uwagę do kreatywnego spędzania czasu naszych podopiecznych. Przemyślane zajęcia dla najmłodszych gwarantują ich prawidłowy rozwój oraz wspomagają odkrycie ukrytych talentów.

Bawiąc się, dziecko uczy się poruszać w świecie właśnie dlatego,
że robi na niby to, co później będzie musiało robić naprawdę.

Umberto Eco

Zabawy przyrodniczo-ekologiczne

Pozwalają nie tylko zdobyć elementarną wiedzę w tym zakresie, ale równocześnie uczą szacunku do otaczającego świata rozbudzając w dzieciach potrzebę jego ochrony.

Edukacja zdrowotna

Ma za zadanie wzbogacać  wiedzę o zdrowiu własnym i innych. Dzieci poznają   możliwości własnego organizmu, czynników które mu szkodzą lub pomagają.

Zajęcia z chustą Klanza

Łączą wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruch, wprowadzają radosny nastrój i odprężenie. Chusta Klanzy dostarcza wielu wrażeń uczestnikom zabaw, wprowadza tajemniczą atmosferę, a przy tym pobudza wyobraźnię i wyzwala pozytywne emocje. Jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie jak zachęcić dzieci do działania w grupie.

Zabawy wychowawczo-dydaktyczne

dostosowane do potrzeb i umiejętności dzieci w wieku od 6 m-c do 3 lat.  Aktywności te są ściśle związane z zainteresowaniami dzieci, porami roku, świętami i innymi uroczystościami.

Muzykoterapia

Dzieci, które od najwcześniejszych lat maja okazję do słuchania różnorodnej muzyki, staja się wrażliwsze nie tylko pod względem muzycznym, ale również emocjonalnym, plastycznym i społecznym. Poprzez muzykę dziecko kształci swoje zdolności i zainteresowania, uczy się prostych operacji myślowych, co w rezultacie daje trwały efekt poznawczy i rozwojowy.

Zabawy manipulacyjne

Są ważnym czynnikiem rozwoju umysłowego dziecka. Mają na celu uczenie sprawności manualnej, kształtują i rozwijają wyobraźnię, wspomagają koordynację ruchową, uczą kreatywnego myślenia. Dlatego codziennie budujemy z klocków, ustawiamy piramidy, nakładamy elementy na piramidę, układamy pierwsze puzzle i drewniane układanki.

Profilaktyka logopedyczna

obejmuje  wielopłaszczyznowe działania rozwijające wszystkie funkcje poznawcze, gwarantując harmonijny rozwój dziecka. Dzięki tym zajęciom dziecko rozwija swoje umiejętności językowe, motoryczne i myślowe.

Rytmika

Istotą zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna.

Zajęcia plastyczne

Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, pomagają uwierzyć we własne siły, wzmagają poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości.

Bajkoterapia

Terapia przez bajki. Wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych. Jest to doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń.

Kamerki online

Kamery internetowe zainstalowane w naszych placówkach we wszystkich salach przekazują obraz do sieci internetowej. Rodzice lub osoby, które zostaną do tego upoważnione, mogą na żywo obserwować co robią ich pociechy przez komputer, smartfon lub tablet łącząc się z naszymi kamerkami w żłobkach i przedszkolach.

b

Podgląd na żywo

Tylko dla rodziców, po zalogowaniu

Pewność i bezpieczeństwo

p

W celu otrzymania loginu i hasła do kamer proszę przesłać maila na adres kontakt@krakowminimini.pl z podaniem danych dziecka oraz adresu placówki.

Zdrowe żywienie

Przykładamy ogromną wagę do zdrowego żywienia naszych podopiecznych, gdyż wierzymy, że to co je dziecko, wpływa na jego rozwój.

Catering „Pracownia Smaku” 

Catering „Pracownia Smaku” powstał z myślą o najmłodszych a jednocześnie najbardziej wymagających Klientach. 

Żywienie Najmłodszych to wielka odpowiedzialność! Doskonale o tym wiemy, dlatego Nasze posiłki są przygotowane na najwyższym poziomie, z wysokiej jakości produktów, co w efekcie finalnym pozwala w zupełności sprostać kubkom smakowym Naszym Małym Smakoszom!

Urozmaicone, zdrowe posiłki pozwalają na właściwą edukację żywieniową już od najmłodszych lat!

Naszym najwyższym celem jest dobro dziecka . Tworzymy miejsca, w których  dziecko czuje się bezpieczne, akceptowane i kochane. Misją naszego działania jest współwychowywanie dzieci szczęśliwych i pewnych siebie.

Wierzymy, że dziecko jest z natury dobre. Jest ono wartością samą w sobie. Poprzez wzmacnianie wiary w zalety i wartości człowieka uczymy dzieci podejmowania wyzwań, dzięki którym odkrywają swoje możliwości. Rozwijamy empatię oraz umiejętności wyrażania swoich uczuć. Pomagamy dzieciom budować pozytywny obraz samych siebie, dzięki czemu łatwiej pokonywać będą swoje słabości. Stwarzamy sytuacje do podejmowania wszelkich aktywności, pozwalających dziecku na twórcze i innowacyjne rozwiązania.

Najczęściej zadawane pytania

Zobacz jakie pytania najczęściej zadają nam rodzice…
Jak mogę zapisać dziecko do żłobka?
Wystarczy, że pobierzesz, wypełnisz i odeślesz do nas dokumenty w zakładce Zapisy. Resztę zostaw nam – skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o wszystkich dodatkowych formalnościach.
Czy mogę zostawić dziecko w żłobku w elastycznych godzinach?
Tak oczywiście, placówka jest otwarta w godzinach od 6.30 do 18.00 i w tym czasie można przyprowadzać i odbierać dziecko.
Co jedzą dzieci na co dzień?
Dzieci jedzą posiłki przygotowane przez firmę kateringową „Twoje Zdrówko„.  Jeśli chcesz zapoznać się z przykładowym  jadłospisem to napisz do nas. Dla dzieci najmłodszych istnieje też możliwość przynoszenia gotowych posiłków w tzw. „słoiczkach”, jogurtów, kaszek na wodzie, mleka w proszku, wafli ryżowych i tym podobnych produktów. Nie ma możliwości przynoszenia posiłków ugotowanych w domu przez rodziców.
Jakie aktywności są przewidziane dla dzieci w ciągu dnia?
Dzieci w żłobku spędzają czas na zabawach dydaktycznych, ruchowych, tematycznych, manualno-konstrukcyjnych, muzycznych itp. Wszystkie te zajęcia odbywają się według planu dnia ustalonego przez opiekunki i dostosowanego do wieku dziecka.
Jakie są pakiety cenowe?
Możesz zapisać swojego maluszka do Żłobka MiniMini wybierając jeden z poniższych pakietów, który jest najbardziej wygodny dla Ciebie:

  • abonament całodzienny – godziny od 6.30 do 18.00
  • abonament do 5 godzin – dziecko może przebywać w godzinach pomiędzy 06.30 a 18.00, ale nie więcej niż 5 godzin
  • karnet godzinowy – 50 godzin do wykorzystania w ciągu dwóch miesięcy
  • karnet godzinowy do wykorzystania w ciągu miesiąca
Czy żłobek posiada dofinansowanie?
Nasze placówki spełniają wszystkie wymogi i co roku składają dokumenty oraz otrzymują dofinansowanie. Na rok 2018 nie ma jeszcze ustalonych kwot dofinansowania, ale zazwyczaj następuje to na przełomie lutego i marca.
Galeria
Zobacz jak bawimy się na codzień!

Masz jeszcze jakieś pytania?
nie wahaj się i napisz je!

Wiadomość z formularza kontaktowego MiniMini Grzgórzki

mini mini

Mini Mini to krakowska sieć żłobków i przedszkoli stworzona z myślą o najmłodszych. To u nas dzieci czują się jak w drugim domu, bezpiecznie i kreatywnie spędzając czas.

© 2017 Mini Mini Żłobki i Przedszkola

GALERIA